woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
bamana
درباره من
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری:
  پسورد:

عضویت در سایت
bigrich supermarketing bazar nilshop marketingcenter marketing hamyar bigdata data208 afzayeshbazdidsite digital-world109 haminshekli bigdata
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:

نويسنده :bamana
تاريخ: ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۸:۴۵

ه گزارش پايگاه خبري بهداشت، ايمني و محيط زيست "بامنا"؛

علت وقوع آتش سوزي

تهويه پنجره واقع در طبقه ۱۲ احتياج به مداري متفاوت با تهويه هاي ديگر داشت.در زمان نصب محسوس نبوده لذا تهويه بدون توجه به اين ضرورت نصب مي شود و حريق از اينجا آغاز مي شود وخيلي سريع گسترش مي يابد.

آتش كه از طبقه اي در شمال طبقه ۱۲ شروع شده بود در دو جهت پيشروي كرد.از كف و از سقف اتاق تا اينكه به راه پله رسيده و راه بالا را در پيش گرفت.آتش از اين طريق فقط تا طبقه ۱۵ پيش رفت . چون در راه پله مواد سوختني كم بوده است مسير راه با دود و حرارت پر مي شود و همين امكان فرار را محدود مي سازد.همزمان آتش از بيرون ساختمان نيز گسترش يافت . طبقه ۱۳ در قسمت شمال ناتمام و خالي بوده ومواد سوختني كمي در خود داشت.حرارت وشعله از طريق پنجره ها به طبقه ۱۴ سرايت كرد در حالي كه آتش با به كام كشيدن سوختني ها رو به بالا در حال حركت بود و در جهت افقي طبقه ۱۴ پيشروي نمود و به قسمت جنوبي نيز سرايت كرد و در اين قسمت هم از پنجره بيرون آمد و در اينجا آتش از دو طرف ساختمان رو به بالا زبانه كشيد .ظرف كمتراز يك ساعت از شروع حريق آتش ۱۴ طبقه فوقاني ساختمان را در بر گرفته بود.در زمان بروز حريق ۶۰۰ نفر از كاركنان در ساختمان بودند.

– براي آن گروه كه گير افتاده بودن ساختمان هيچ ايمني براي عرضه نداشت.هيچ يك از سيستم هاي ايمني در بناي ساختمان بكار نرفته بود.تنها راه پله موجود نه كافي و نه امن بود.براي تخليه ساختمان در صورت بروز حريق هيچ پيش بيني نشده بود.عده ي زيادي با استفاده از راه پله به اميد اينكه توسط هليكوپتر نجات داده شوند خود را به بام رساندند.

چالش هاي مشترك بين دو آتش سوزي بزرگ ساختمان Joelma سائوپائولو برزيل و برج سلمان مشهد

ساختمان هاي فوق هر دو از لحاظ نوع كاربري شباهت زيادي با يكديگر دارند.ساختمان Joelma كاربري اداري دارد و ساختمان سلمان كاربري اداري و تجاري دارد و اين نوع كاربري اهميت موضوع را در هر دو سازه بيان مي كند.تراكم جمعيت در هر دو ساختمان بسيار بالا مي باشد و از اين نظر حساسيت و ريسك آن فزون تر مي شود.

موقعيت جغرافيايي هر دو سازه در يك مكان پر تردد شهري قرار دارد و ساعت وقوع آتش سوزي در هر دو ساختمان با بارترافيك شهري همراه  بوده است كه اين معضل ، مسبب تأخير در رسيدن نيروهاي آتش نشاني بوده است.

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۸:۲۲

مقررات استفاده اسپرينكلرها در سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق: همانطور كه در مقاله هاي پيشين در رابطه با سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق اسپرينكلر(Sprinkler) صحبت شد، اين سيستم ها يك روش براي حفاظت از حريق است. اين سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق اسپرينكلر از يك منبع آب تشكيل شده است كه فشار و جريان كافي را براي مجموعه از از لوله هاي توزيع آب فراهم مي كند و چند اسپرينكلر به آن وصل شده است. براي اين سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق در اروپا قوانيني جهت استفاده از آن ها ايجاد شده است.

مقررات استفاده اسپرينكلرها در سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق

هرچند تعداد قوانين فدرال كه در زمينه استانداردهاي ساختماني وضع شده است بسيار كم است، ولي اين قوانين عموماً به زمينه هاي قضايي سپرده شده و دولت فدرال از ابزارهاي تامين مالي براي ترويج اين استانداردها در برابر حريق در ساخت و سازها استفاده كرده است. در سال ۱۹۹۰ ميلادي، كنگره آمرييكا مصوبه اي با عنوان “قانون ايمني هتل” گذراند. اين قانون همه هتل ها و سالن هايي مشابه كه وجوه فدرال را دريافت مي كنند، بايد الزامات مربوط به حريق و ساير الزامات ايمني را رعايت كنند. مشخص ترين اين الزامات، تعبيه اسپرينكلر مي باشد. با افزايش هتل ها و اقامتگاه هايي كه با هدف پذيرش بازديدكنندگان دولتي تاسيسات خود را ارتقاء مي دهند، اين سيستم رفته رفته جنبه صنعتي به خود گرفته است ولي همچنان هيچ آيين نامه اجباري براي آن وجود ندارد.

افزايش حمايت از اين سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق در انگلستان كه بدليل لابي گري موثر در شبكه ملي اسپرينكلر هاي اطفاء حريق اروپا و انجمن اسپرينكلرهاي خودكار بريتانيا رخ داده موجب شده تا سيستم هاي بيشتري از اين نوع نصب شوند. بعنوان مثال دولت انگليس در صدمين شماره بولتن ساختماني توصيه كرده تا بيشتر مدارس تازه تاسيسبه حفاظت در برابر حريق با استفاده از اسپرينكلر مجهز شوند. در سال ۲۰۱۱ نيز ولز به اولين كشوري در جهان تبديل شد كه نصب اسپرينكلرهاي اطفاء حريق در منازل تازه احداث شده را الزامي اعلام كرد. اين قانون شامل آپارتمان ها و منازل و همجنين تمام درمانگاه ها و اقامتگاه هاي دانشگاهي تازه ساز مي شود. در اسكاتلند نيز همه مدارس جديد و همچنين همه پاركينگ ها، گرم خانه ها و آپارتمان هاي بلند مرتبه به اسپرينكلر مجهز هستند. در بريتانيا نيز با توجه به اين كه علاقه زيادي به تجهيزات ايمني و آتش نشاني نشان مي دهد، اسپرينكلرها نيز وارد مقررات ساختمان سازي و استانداردهاي ساختماني وارد شد.

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۸:۰۰

به گزارش مجله حريق و نجات(ماهنامه مهندسي حفاظت از حريق)، اين بيماري يك بيماري تب دار حاد است كه بوسيله كنه به انسان منتقل مي شود و مرگ ومير بالايي دارد و همه گيري هاي داخل بيمارستان آن شايع است. با وجودي كه اين بيماري مخصوص حيوانات است ولي متاسفانه موارد تك گير و ناگهاني اين بيماري در انسانها نيز اتفاق مي افتد.

علايم بيماري تب كريمه كنگو چست؟

تب ناگهاني، بدن درد، كوفتگي، ضعف، سردرد، درد شديد عضلات، بي اشتهايي، درد پشت حدقه چشم، ترس از نور، تهوع، استفراغ، گلو درد، دل درد، تغييرات خلقي مثل بيقراري و افسردگي
علائم خونريزي از روز ۳ تا ۶ روزشروع ميشود.
خونريزي در مخاط، خط زير بغل، محل هاي تزريق
خونريزي از اعضاي مختلف بدن مثل بيني، لثه، مجاري ادراري، روده، رحم و…

علايم بيماري تب كريمه كنگو در دام چيست؟

در مهندسي حريق مي خوانيد: دام ها بندرت علايم كلينيكي نشان مي دهند.

در اثر عفونت خوني تب به مدت يك هفته در دام دوام مي يابد و پس از ان دام به عنوان ناقل بيماري ويروس را از خود دفع ميكند.

گهگاهي در حالت حاد در مخاطات(دهان و چشم ها)، پر خوني ريزي ديده مي شود.

گروههاي در معرض خطر:

 • دامداران، چوبداران
 • دامپزشكان و كاركنان دامپزشكي
 • سلاخان، قصابان و كاركنان كشتارگاه
 • پزشكان، پرستاران، بهياران و كاركنان بيمارستان(بهداشت)
 • كاركنان رستورانها و كبابي ها

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۰:۵۱

ساندويچ پانل هاي كند سوز

ساندويچ پانل ضد حريق: ساندويچ پانل تركيبي از دو طرف ورق فولادي كه با آلومينيوم و روي پوشش داده شده است كه مقاومت فولاد را در برابر خوردگي بسيار بالا مي برد و قسمت روي آن با يك لايه پرايمر مخصوص و ۲۵ ميكرون رنگ پلي استر كوره اي پوشانده است و در بين آنها يك لايه عايق پلي اورتان سخت با ساختار سلول بسته مي باشد كه اين ساختار پلي اورتان را در زمره بهترين عايق هاي حرارتي و صوتي قرار مي دهد. در عصر حاضر كه تمام دنيا به سمت سرعت و كيفيت برتر در صنعت ساخت و ساز و فرايند ها پيش مي رود استفاده از اين محصول بسيار رايج و پر طرفدار مي باشد.

از مهم ترين ويژگي هاي ساندويج پانل ماموت بويژه پلي آيزوساينوريت در مقابل آتش سوزي:

 • PIR استاندارد B1  و B2 را جهت گذر از خطر آتش سوزي مي گذراند
 • PIR حين آتشسوزي قطره هاي آتشزا يا ذرات شعله ور را ايجاد نمي كند و باعث گسترش آتش سوزي نمي شود. دماي ابتدايي موردنياز شعله كشيدن PIR از PUR بالاتر مي باشد. پس از تماس با شعله مستقيم، PIR بلافاصله خاموش مي شود و باعث گسترش آتش سوزي نمي شود و اين در حاليست كه EPS يا عايق هاي آلي زودتر مشتعل مي شوند
 • ضد حريق بودن ساندويچ پانل ماموت از ويژگي هاي بسيار خوب انواع پانل هاي ماموت محسوب مي شود

فروش و نصب انواع ساندويچ پانل

همانطور كه گفته شد، ساندويچ پانل تركيبي از دو طرف ورق فولادي كه با آلومينيوم و روي پوشش داده شده است كه مقاومت فولاد را در برابر خوردگي بسيار بالا مي برد. همچنين ساندويچ پانل سقفي جهت استفاده در سقف مي باشد كه داراي طرح ذوزنقه و ورق زير شيار دار مي شاد. ساندويچ پانل ديواري نيز بر روي ديوار ها كار مي شود كه با توجه به ميزان تبادل حرارت محاسبه و از ضخامت ۸ الي ۱۵ سانتيمتر و به طول ۱ الي ۱۲ متر(دلخواه) توليد مي شود. براي مشاوره، خريد و نصب ساندويچ پانل ها با صنعت پوشش آريانا تماس بگيريد.

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۰:۲۷

حلقه ازدواج انگشتري است كه هر كس بعد از ازدواج بايد سال هاي سال در انگشت خود نگه دارد و با آن احساس راحتي نمايد. به منظور خريد حلقه ازدواج در ابتدا بايد تكليف بودجه و سليقه خود را با هم مشخص كنيد تا بهترين يادگاري مراسم ازدواج خود را بخريد. اين حلقه بايد به نحوي انتخاب شود كه هيچ روزي نخواهيد آن را از انگشت خود در آوريد، خيلي ها روز خريد حلقه ازدواج نمي دانند بايد دنبال چه چيزي باشند و همين مسئله باعث شده روزهاي زيادي را بگذارند تا حلقه ي مورد نظرشان را پيدا نمايند. در اين قسمت يك راهنماي خريد حلقه با توجه به تجربه هاي تشريفات عروسي تان به شما ارائه خواهيم داد.

 

رينگ هاي پرطرفدار

اغلب عروس و دامادها دوست دارند تشريفات مجالس مجلل اما حلقه ي ازدواج ساده داشته باشند. اين رينگ ها بسيار زيبا و پرطرفدار هستند و مشتريان خاص خود را دارند. البته فكر نكنيد تمام اين حلقه ها ارزان قيمتند، خيلي از آن ها توليد برند هاي خاص بوده و به همين جهت زماني كه قيمت آن ها را مي پرسيد ممكن است جوابي كه مي شنويد ، شما را شگفت زده نمايد.

به نگين فكر كنيد

اگر از آن دسته از آدم هايي نيستيد كه به گروه رينگ هاي ساده علاقمند هستند، پيشنهاد ما براي شما اين است كه انگشتر ازدواجي خريداري نماييد كه با چند نگين ساده و شيشه اي تزئين شده باشد ، همانطور كه اشاره شد قيمت سنگ هاي قيمتي زياد هستند و نيازي به استفاده از آنها نمي باشد.

به اندازه كافي دقت كنيد

اضافه وزن دو تا سه كيلوگرم كم ترين توقعي مي باشد كه بايد پس از ازدواج داشته باشيد. با دعوت هاي پشت سر هم ، چند روز تعطيلي از كار و سفر ماه عسل قطعاً اين اتفاق براي شما خواهد افتاد. بهتر است وقتي كه حلقه ازدواج خود را انتخاب مي كنيد حتماً به اين نكته توجه نماييد كه اندازه ي آن خيلي كوچك و تنگ نباشد چرا كه بعداً با مشكل روبرو مي شويد. اگر حلقه تان كمي بزرگ بود و در انگشت تان لق مي زند مي توانيد با كمي چسب اين مشكل را حل نماييد و براي دوران  بارداري خود  و اضافه وزن  هم خيال تان راحت باشد.

اسم تان را حك كنيد

يكي از كارهايي كه اين روزها بين عروس و دامادها مد شده و اتفاقاً خيلي جذاب و رمانتيك است ، اين است كه اسم و تاريخ ازدواج را داخل حلقه ها حك مي كنند. اگر تا الان حلقه هاي تان را سفارش نداده ايد حتماً از طلا فروش بخواهيد اين كار را براي تان انجام دهد. البته شمايي كه چند سالي است عروسي كرده ايد هم مي توانيد اين كار را انجام بدهيد ، كافيست به طلا فروشي مراجعه كنيد و از او بخواهيد اسم همسرتان و تاريخ ازدواج تان را داخل حلقه حك كند.

براي خريد عروسي خود دقت لازم را داشته باشيد تا در روز عروسي خود آرامش كامل داشته باشيد. انتخاب بهترين لباس عروس، كفش، گل عروسي و … دقت بسيار بالايي نياز دارد.

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۰:۰۳

دكوراسيون داخلي بر مبناي اصول فنگ شويي: دكوراسيون داخلي منزل شما مي تواند بسيار منحصر به فرد و شيك باشد.در حال حاضر اهميت و تاثيرات مهم و مثبت فنگ شويي در دكوراسيون داخلي بر سبك زندگي و كيفيت و حتي احساس انسان مبحثي است كه بيش از پيش فراگير شده است و مورد توجه مردم قرار مي گيرد.در واقع نمي توان منكر تاثيرات مفيد و مثبت اصول فنگ شويي در طراحي دكوراسيون منزل شد و از كنار انرژي مثبت و سازنده اي كه با رعايت اصول فنگ شويي به دست مي آيد ساده گذشت. فنگ شويي قادر است تا با جاري كردن انرژي هاي مثبت در شريان خانه شما احساس آن را تعديل و تلطيف نمايد.باشكلي محسوس به خلق هارموني و تعادل در فضا ي محيط شما كمك نموده و به هر چه زيباتر و دوست داشتني تر شدن طراحي دكوراسيون خانه شما موثر ميباشد.در اين بخش قصد داريم براي رسيدن به طرحي زيبا و منحصر به فرد و شيك در دكوراسيون داخلي به نكات مهمي درباره فنگ شويي بپردازيم. با رعايت اين نكات مي توانيد محيطي زيبا و متعادل را براي خود و افراد خانواده تان ايجاد نماييد.

نظريه فنگ شويي در مورد رنگ

فنگ شويي رنگ هاي مشخصي را به منظور استفاده به عنوان رنگ هاي مخصوص در فضاهاي مختلف به شما تحميل نمي نمايد.به طور كل از نظر فنگ شويي بايد در هر مكاني مناسب ترين رنگ براي ان به جهت  طراحي دكوراسيون تجاري و يا غير تجاري ان استفاده نمود.به طور مثال اگر هدف دكوراسيون شركت بود قطعا بايد با توجه به نوع مراجعه كنندگان و هدف آن شركت از رنگ هاي مناسب استفاده نمود.اما در اتاق نشيمن كه محل اجتماع ميهمانان و يا افراد منزل است مي توانيم از رنگ هاي سر زنده تري استفاده كنيم.

ور پردازي مناسب

راز يك فنگ شويي موفق بر مي گردد به نوع نور پردازي كه قرار است در آن محيط انجام شود. اگر شما تمام نكات فنگ شويي را  براي طراحي دكوراسيون اداري و يا دكوراسيون منزل  يا دكوراسيون مغازه و يا هر طراحي دكوراسيون ديگري استفاه نماييد. اما در نهايت توجهي به نور پردازي آن نداشته باشيد و يا ساده از كنار آن عبور كنيد مي توان گفت در واقع تمام زحمات خود را به هدر داده ايد و در نهايت براي شما نتيجه مطلوبي در بر نخواهد داشت.نبايد اجازه بدهيد هيچ كنجي تاريك و بدون نور باقي بماند چرا كه كنج هاي تاريك و كم نور جايگاه توليد انرژي هاي منفي و راكد هستند.بهتر است كه سعي كنيد نور پردازي در فضا طوري انجام شود كه سايه هاي متعدد از اجسام را توليد نكند.در واقع فضايي روشن و واضح بدون هر گونه سايه را ايجاد نماييد.مي توانيد براي رسيدن به اين حالت از آينه ها براي ايجاد شفافيت بصري و درخشش استفاده نماييد.

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۹:۳۹

پس از طراحي سايت نوبت به انجام سئو و بهينه سازي سايت خواهد رسيد. يكي از الزامات يك وب سايت براي بهتر ايندكس شدن در موتور هاي جستجو گر نقشه سايت يا همان سايت مپ xml) ) سايت مي باشد. سايت مپ زبان نشانه گذازي قابل توسعه سايت بوده و فايلي است متني كه تمام آدرس هاي سايت و همچنين اطلاعات متا براي هر آدرس از سايت مانند درجه اهميت آن، به روز رساني ها و ارتباط آن با ديگر صفحات در آن موجود مي باشد. نقشه سايت كمك مي كند تا صفحات سايت شما در موتور هاي جستجو، بهتر ايندكس شود. به اين صورت كه براي ربات موتورهاي جستجو نقشه راهنما را ايفا كرده و به شناسايي هر چه سريعتر و بهتر صفحات شما و اطلاع از تغييرات صفحات سابق به شما كمك مي كند. فايل نقشه سايت داخل پوشه اصلي فايل‌ها در هاست قرار مي گيرد.

تگ هاي استفاده شده در ايندكس نقشه سايت

 • هر فايل ايندكي مي تواند تا ۵۰۰۰۰ سايت مپ را در خود جاي دهد.
 • <sitemapindex>  باز و بسته شدن ايندكس نقشه سايت با اين تگ انجام مي شود.
 • <sitemap>  اطلاعات مربوط به هر نقشه سايت در اين تگ قرار دارد.

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۹:۱۴

رچسب‌گذاري يكي از مهم‌ترين روش‌هاي پيشگيري و كنترل مخاطرات حوادث است. رشد و توسعه روزافزون مواد و محصولات صنعتي و شيميايي كه از حساسيت‌هاي حمل و استفاده فراواني برخوردارند، موجب شده تا ضرورت آشنايي و اشراف كامل آتش‌نشانان شهري و صنعتي بر جزييات عبارات و علايم بين‌المللي كالاهاي خطرناك بيش از پيش احساس شود. در روش برچسب‌گذاري (Labeling) عمدتا به كدهاي S و  R اشاره مي‌شود. مفاهيم اين كدها به شرح ذيل هستند:

الف : عبارت ايمني  (Safety Phrase)

اين عبارت معمولا با كد S بر روي برچسب ديده مي‌شود. به عنوان مثال كد اسيد سولفوريك S2-26-36 است. يعني اين ماده بايد دور از دسترس اطفال نگهداري شود. در صورت تماس با چشم‌ها، محل را با آب شستشو داده و به پزشك مراجعه شود و نهايتا در طول كار از لباس محافظ مناسب استفاده شود.

ب: عبارت خطر  (Risk Phrase)

اين عبارت معمولا با كد R بر روي برچسب ديده مي‌شود. به عنوان مثال كد اسيد سولفوريك R35 مي‌باشد. يعني اين ماده سوختگي‌هاي خورنده شديد ايجاد مي‌نمايد. در رابطه با عبارات ايمني كدهاي S به صورت ذيل تعريف مي‌شوند:

S1 – در محل امن نگهداري شود.

S2- دور ازدسترس اطفال نگهداري شود.

S3-  در جاي خنك نگهداري شود.

S4-  دور از محل زندگي نگهداري شود.

S5-  در مايعي كه توسط كارخانه سازنده توصيه شده نگهداري شود.

S5.1- آب

S5.2- نفت

S6- در گاز بي‌اثر كه توسط كارخانه سازنده توصيه شده نگهداري شود.

S6.1- نيتروژن

S6.2- آرگون

S6.3- دي اكسيد كربن

S7-  در ظرف كاملا در بسته نگهداري شود.

S8-  در ظرف كاملا خشك نگهداري شود.

S9-  در محلي با تهويه خوب نگهداري شود.

S10-  ندارد.

S11-  از نفوذ هوا جلوگيري شود.

S12-  در ظرف مهر و موم شده نگهداري شود.

S13-  به دور از مواد غذايي، نوشيدني و خوراك دام نگهداري شود.

S14-  به دور از مواد ناسازگار كه توسط كارخانه سازنده اعلام شده نگهداري شود.

S14.1-  فلزات سنگين، اسيدها، بازها

S14.2-  اكسيدكننده‌ها و اسيدها و فلزات سنگين

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۸:۲۶

تجهيزات ترافيكي در فصل زمستان: همانطور كه ميدانيد، در فصل زمستان بدليل بارش هايي كه بصورت باران و برف ايجاد مي شود، خطرات زيادي بخصوص در جاده ها صورت مي گيرد. از اين رو علاوه بر كنترل سرعت با تجهيزات ترافيكي، مي بايست به علائم ترافيكي دقت نموده و همچنين تجهيزات ترافيكي مطابق با فصل زمستان را در جاده ها برون شهري و درون شهري تغيير داد.

تجهيزات ترافيكي در فصل زمستان

اين تجهيزات ترافيكي در فصل زمستان با فصل هاي ديگر تفاوت هايي دارد. بدليل بارش هايي كه در اين فصل صورت مي گيرد بايد اين تجهيزات و علائم تغيير كرده و مناسب با همان فصل نصب گردد. در ادامه برخي از اين تجهيزات ترافيكي را در وبسايت بازار نگين رازي شرح خواهيم داد.

تجهيزات ترافيكي پاشنده ضد يخ هوشمند در سطح روسازي

اين وسيله بطور هوشمند با تغييرات سطح دما و همچنين كنترل مركزي هنگامي كه دماي هوا به زير صفر مي رسد با پاشيدن مواد ضديخ و نمك بر روي سطوح روسازي مانع از يخ زدگي جاده باعث عدم كنترل وسايل نقليه(قوسها) توصيه مي شود. در تصوير زير نمونه اي از اين تجهيزات ترافيكي كه در كشور آمريكا مورد استفاده قرار گرفته شده است نشان داده شده.

تجهيزات ترافيكي خودروها در فصل سرما

علاوه بر اينكه تجهيزات ترافيكي در جاده ها بايد قرارگرفته و فعاليت هاي آنها توسط مامورين انجام شود، خودروها نيز موظف اند تا تجهيزات ترافيكي مورد نظر را در بهمراه خود داشته باشند. اين تجهيزات ترافيكي شامل لاستيك هاي يخ شكن نيز مي شود. اين لاستيك ها كمك مي كند تا خودرو در برف دچار لغزندگي نشود. همچنين وجود شبرنگ هاي ترافيكي در خودروها الزامي است تا در صورتي كه خودرو دچار سانحه شده يا دچار نقص فني شد، از اين تجهيزات جهت روشنايي در شب ها استفاده كرده و خودروهاي ديگر از وجود اين تجهيزات ترافيكي آگاه شده و اصابتي با آن ها صورت نگيرد.

تابلوهاي (اخطاري هشداردهنده):

اين علائم و تجهيزات ترافيكي به منظور رعايت اصول ايمني توسط رانندگان، براي حفظ و سلامت خودشان و سرنشينان خودروهايشان نصب مي شود و هدف آن اخطار به رانندگان در مورد خطرات احتمالي در مسير است. گذشت از اين خطرات نياز به احتياط بيشتر از جانب استفاده كنندگان از راه دارد و ممكن است كم كردن سرعت و يا به كاربردن تدابير يكديگر لازم باشد.

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۱:۵۶

شركت توليدكننده سيستم‌هاي روشنايي Peli Products سمينارهاي رايگان منظمي در مورد معرفي محصولاتش را برگزار مي‌نمايد.
به گزارش مهندسي حريق، سمينارهاي اينترنتي ماهانه در مورد چراغ‌ قوه‌ هاي بي‌ خطر داراي استانداردها و گواهينامه‌ هاي بين‌ المللي، پروژكتورهاي سيار، راه‌حل‌ هاي روشنايي تخصصي، كيف‌ هاي حمل محصولات و ساير اطلاعات در خصوص محصولات Peli بحث خواهد نمود. همچنين به شركت‌ كنندگان فرصتي جهت مطرح نمودن پرسش‌ هايشان و شفاف‌ سازي مشخصات فني داده خواهد شد.

دكتر Francesco Della Mora مدير فروش Peli در قاره اروپا مي‌ گويد: “Peli يك شركت پيشرو با نوآوري‌ هاي برجسته در بازار سيستم‌ هاي روشنايي و كيت‌ هاي فوق‌ العاده، صاحب مقالات متعدد و پيشگام در فناوري‌ هاي جديد است. اين سمينارهاي اينترنتي فرصتي براي ارتباطات مستقيم و گسترده‌ تر در جهت ارائه آخرين دستاورد‌ها و ارتقاء دانش موردنياز متخصصان در حوزه ايمني مي‌ باشد.”

 

ادامه مطلب

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ]
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
ابزارک هاي وبلاگ