در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
bamana
درباره من
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری:
  پسورد:

عضویت در سایت
bigrich supermarketing bazar nilshop marketingcenter marketing hamyar bigdata data208 afzayeshbazdidsite digital-world109 haminshekli bigdata
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:

نويسنده :bamana
تاريخ: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۳:۴۲

نكات قابل توجه در طراحي دكوراسيون اداري اين است كه اگر شما صاحب يك شركت هستيد يا در يك محيط اداري فعاليت مي كنيد احتمالا تا كنون براي شما به اثبات رسيده است كه فضاي كار و دكوراسيون داخلي يك دفتر اداري تاثير مستقيمي با افزايش كارايي كاركنان و رضايت شغلي آنان دارد. پژوهش هاي علمي ثابت كرده اند كه اين تنها يك احساس نيست بلكه از نظر علمي بسيار مهم است كه چيدمان دكوراسيون اداري يا دكوراسيون مغازه، نورپردازي محيط و كاربرد رنگها و نيز انتخاب مبلمان بايد بسيار حرفه اي و با رعايت دقيق استانداردها و اشراف به علم دكوراسيون داخلي و معماري صورت بگيرد.

همچنين تاثير ذهني و بصري كه از يك دكوراسيون اداري يا دكوراسيون مغازه خاص و حرفه اي بر مراجعان و كارفرمايان برجا مي ماند غير قابل چشم پوشي است. بنابراين اگر قصد داريد در محل كارتان تغييراتي ايجاد كنيد بهتر است به صورت اساسي و حرفه اي صورت گيرد تا هم وقت و هزينه شما مديريت شود و هم نتيجه ي كار بسيار رضايت بخش و مطلوب باشد.

دكوراسيون هاي بهينه براي محيط هاي اداري و كاري كوچك

نكات قابل توجه در طراحي دكوراسيون اداري عبارت است از مديريت فضا در دكوراسيون داخلي اداري از آن رو حائز اهميت است كه بهره وري به ميزان ارتباط كاركنان با يك ديگر در محل كار و تعامل آنها بستگي دارد، به همين دليل در محيط هاي كار كوچك براي آن كه بازدهي مطلوب و مناسب باشد لزوم طراحي داخلي اصولي غير قابل اجتناب است.

دكوراسيون هاي اداري باز

آزادي عمل براي كساني كه در محيط هاي اداري كوچك كار مي كند و همچنين دقت در اين مسئله كه هر يك از كساني كه در دفتر كار مشغول به انجام وظايف خود هستند در محيطي آرام و راحت  به فعاليت خود مي پردازند. اگر محيط كار شما كوچك باشد و فضاي محدودي براي قدم زدن وجود داشته باشد ممكن است منجر به آشفتگي محيط كار شود و مانع از انجام درست فعاليت ها شود. در طراحي محيط هاي كوچك كاري بايد فضاي كافي براي نشستن و راه رفتن به راحتي فراهم باشد، عموما طرح دفتر باز براي اين چنين محيط هاي كاري كوچك پيشنهاد مي شود.

نمونه اي از دكوراسيون باز با تركيب بندي هاي روشن

 طراحي دكوراسيون اين اداره كوچك يا دكوراسيون مغازه با جدا سازي فضاي كاركنان و ايجاد يك فضاي خصوصي براي هر يك از افرادي كه در اين مجموعه مشغول كار هستند بسيار حرفه اي مي باشد. تركيب رنگ كرم تيره در كف پوش با رنگ روشني از چوب كه در  كار استفاده شده است و تلفيق اين رنگ ها با رنگ سفيد كه نشانه خلوص و سادگي است. ريز كاري هاي است كه طراح به آن توجه داشته است. ايجاد كيفيت در فضايي اندك در اين طراحي به خوبي نمايان است. استفاده از نور آباژور نيز فضايي دنج را فراهم كرده است.

تفكيك فضاي كاري و اداري با استفاده از پارتيشن هاي ثابت

در اين نمونه از  طراحي دكوراسيون اداري از پارتيشن ثابت براي تفكيك فضاي كاري اداري از ساير قسمت هاي موجود در يك محيط اداري استفاده شده است علت استاده از رنگ روشن در اين طراحي ايجاد حس آزادي بيشتر فردي و عدم درك حس خستگي است. آن چه كه بايد ديگر بار متذكر شد حفظ حريم شخصي هر يك از كاركنان در اين چنين شركت هايي است. جلوگيري از انتشار حس قرار گيري در يك محيط كوچك و بسته آدمي را دل مرده و كسل مي كند و از ايجاد حس خلاقيت او مي كاهد. بنابراين بايد تا حد امكان محيط را براي كاركنان دلنشين نمود تا انرژي لازم در اختيار فرد براي انجام فعاليت شغلي را داشته باشد. استفاده از تابلو درروبرو كاركنان نيز براي اين منظور است.

دكوراسيون اداري پارتيشن شده با كمد و قفسه هاي چوبي

در اين طرح از فضا به نحوي شايسته  استفاده شده است ايجاد فضايي باز با كمك رنگ سفيدكه نماد خلوص است سبب ايجاد حس مشاركت و همكاري در تعامل با يك ديگر را ايجاد مي كند. بدون ايجاد اخلال در كار يك ديگر به انجام كار هاي خود مي پردازند. وجود يك ميز نيز در كنار هر يك از قسمت ها به منظور استفاده جانبي از ديگر مزيت هاي اين طراحي به شمار مي آيد. پنجره هاي كه به سمت محيط زيباي بيرون ديد دارد نيز از ويژگي هاي اين اتاق كار براي كاركنان است كه اين طراحي جذاب به نظر مي رسد.

استفاده بهينه از فضا در دكوراسيون اداري

در اين طراحي از فضاي كه در اختيار كاركنان قرار گرفته است به بهترين نحو استفاده شده است. تعداد كاركنان در دفتر به صورت بهينه در اين فضا گنجانده شده اند. براي هر يك از كاركنان توانايي استفاده از يك فضاي شخصي به منظور راحتي فرد در نظر گرفته شده است. استفاده از چوب سبب القاي حس زندگي و سر زندگي به كاركنان مي شود و استفاده از نور طبيعي كه حس شادابي به محيط مي بخشد. استفاده از رنگ روشن كف پوش نيز براي ايجاد هارموني با رنگ تيره نيز استفاده است.

استفاده از رنگ هاي شاد و تاثير گذار در چيدمان فضاي دكوراسيون اداري

استفاده درست از فضا در اين محيط كوچك و دلباز وجايگزيني مناسب افراد در جايگاه خود وبه سمت نور طبيعي در ايجاد حس سرزندگي و نشاط و تحريك حس خلاقيت در كاركنان تاثير بسزايي دارد استفاده از رنگ سبز كه نشانه تازگي است و به محيط روح مي بخشد. رنگ سبز نيز به طور هوشمندانه اي بر افزايش ميزان تمركز و ثبات محيط انتخاب شده است. در هر قسمت به اين نكته توجه شده است كه فضاي كافي و لازم براي هر فرد وجود داشته باشد و افراد به راحتي بتوانند با همكاران خود به تعامل و مشاركت بپردازند.

تركيب بندي مدرن با رنگ نقره اي براي چيدمان دكوراسيون اداري كوچك

اين طراحي دكوراسيون اداري براي يك دفتر كوچك بسيار مناسب است هر قسمت در عين حال كه فضاي اندكي دارد اما به عنوان يك اتاق مستقل محسوب مي شود. رنگ نقره اي يا خاكستري روشن يك جايگزين براي رنگ سفيد كه در ايجاد حس اصالت و رسميت ميحط اداري كمك مي كند رنگ نقره اي از رنگ هاي پيچيده اي اما در عين حال قابل درك نيز است نقره اي نماد ثروت در تعاريف رنگي و نشانه ظرافت مي باشد. در هر قسمت تمامي آن چه كه براي يك فرد لازم است براي انجام فعاليت همچون فضاي مناسب و كافي و دنج فراهم است. و يك اتاق خصوصي براي انجام فعاليت ها شغلي است.

ادامه مطلب

 


برچسب‌ها: ،

نويسنده :bamana
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۵:۲۳

برگزاري تشريفات عروسي: از مهم ترين و اصلي ترين دغدغه هاي زوج هاي جوان بخصوص آقايان دم بخت در برگزاري تشريفات عروسي، هزينه ي برگزاري تشريفات عروسي است. درست است كه خانواده ها علاقه دارند كه فرزندانشان هر جه زودتر سر و سامان گرفته و ازدواج كنند اما مخارج برگزاري تشريفات عروسي مسئله اي است كه جوانان هميشه از آن واهمه دارند. در اين قسمت سعي داريم نگاهي اجمالي به برگزاري تشريفات عروسي بياندازيم.تمامي اين هزينه ها با توجه به محل زندگي شما، تعداد مهمانان و كيفيت خدمات تشريفات مجالس ارائه شونده متفاوت است. باغ هاي اطراف تهران كه در مناطقي خوش آب و هوا قرار دارند هزينه هاي بالايي را براي اجاره يك شب برگزاري تشريفات عروسي از عروس و داماد دريافت مي كنند كه قسمت عظيمي از اين هزينه به تشريفات مجالس بخش هاي مختلف آن مربوط مي شود.

برگزاري تشريفات عروسي

تعداد سالن و استخرتعداد مهمان ها و مختلط بودن، مساحت باغ، تعداد درب هاي ورود و خروج، كنترل امنيت باغ و فاصله باغ تا شهر مواردي هستند كه در هزينه كرايه باغ براي مراسم نقش تعيين كننده اي دارند. هم چنين تاريخ جشن برگزاري تشريفات عروسي در روزهايي كه مقارن با اعياد است و آشنايي عروس و ادماد با مالك باغ نيز در هزينه ي باغ موثر خواهد بود. چايخانه سنتي، هزينه كالسكه براي رساندن عروس و داماد به جايگاه و در برخي مواقع كبوترهايي كه به تعداد خواسته شده عروس و داماد به پرواز در مي آيند از ديگر موارد تاثيرگذار بر قيمت اجاره باغ عروسي است.

برنامه ريزي براي تشريفات عروسي

يكي ازدغدغه هاي پر استرس و شيرين عروس و داماد در طول زندگيشان برگزاري تشريفات عروسي است كه باعث ايجاد استرس هاي زيادي مي شود. از نكات طلايي كه بسياري از عروس و دامادها با انجام آنها به خواسته هاي خود رسيده اند عبارتند از:

 • كمك خواست از ديگران: پذيراي كمك ديگران باشيد.اگر مجبور هستيد كه عروسي خود را زود هنگام برگزار كنيد مجبوريد از دوستان و خانواده ي خود در امور مختلف كمك گرفته و به آنها اطمينان كنيد. در غير اين صورت خودتان تنها توانايي رسيدن به كليه اين امور را نداشته و نهايت استرس را خواهيد داشت. همچنين ممكن است از دوستان و آشنايان خود درباره انتخاب نوع تالار در تشريفات عروسي كمك بخواهيد.
 • موسسات تشريفات عروسي و تشريفات مجالس عروسي را فراموش نكنيد: به دنبال موسسه اي باشيد كه تمامي امور مربوط به عروسي را برايتان انجام دهند.در اين صورت تنها مسائلي كه مي بايست شما درگير آن باشيد دكوراسيون، تزئينات، لباس عروس و مانند اينها خواهد بود. موسسه تشريفات مجالس برخي از لوازم هاي مورد نياز را خود تهيه كرده و برخي ديگر را در بصورت ليست آماده كرده و در اختيار شما قرار مي دهد تا ازميان آنها انتخاب كنيد.
 • برنامه ريزي واحد داشته باشيد و آن را ادامه دهيد: سست و بي اراده نباشيد و از روياي برگزاري بزرگترين جشن زندگيتان چشم پوشي نكنيد.با در نظر گرفتن ميزان بودجه خود مشخص كنيد كه دقيقا چه چيزي مي خواهيد و حدس و گمان را كنار بگذاريد.

ميز شام عروسي

ميز شام عروسي از مواردي است در برگزاري عروسي داراي اهميت بسياري بوده چرا كه تمامي غذاهاي عروسي بروي آن سرو مي شود و تزئينات ميز شام عروس و داماد در آن شب بسيار چشم گير بوده و ميهمانان توجه خاصي را به آن مي كنند. حتي ممكن است دوستان و آشنايان را از تزئينات و نحوه ي چيدمان ميز عروسي شما عكس هاي تزئيني گرفته و بعدها جهت مرور خاطرات به آنها رجوع كرده و آنها را تماشا كنند. بنابراين هرچه غذاها بهتر چيده شوند ميز شام هم از نظر اندازه و ابعاد مناسب باشد قطعا تاثير بيشتري در اجراي مراسم عروسي شما خواهد داشت. اينروزها اهميت اين موضوع به قدري است كه عروس و دامادها قبل از رزرو محل برگزاري عروسي خود از موسسات تشريفاتي نمونه هايي از عكس ميزهاي شام را در خواست كرده تا از كيفيت مناسب و مطلوب آن مطمئن شوند. ميز شام عروسي هم مي تواند توسط كاركنان تشريفات و خدمات عروسي چيده شوند و هم عروس و داماد اگر طرح خاصي را مد نظر دارند مي توانند ميز شام را خودشان بچينند. ميز شام مي بايست در قسمتي قرار گيرد كه در معرض ديد مهمانان باشد.اين نكته را فرامش نكنيد كه اين ميز تنها يكبار در زندگي شما عروس و داماد گرامي چيده مي شود بنابراين بايد تلاش خود را براي هر چه زيباتر شدن آن به كار بست.

 

منبع : تشريفات مجالس البرز

نويسنده :bamana
تاريخ: ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۰۳:۴۸

كسب و كارهاي زيادي را امروزه در فضاي آنلاين مي بينيم كه اكثر آن ها ابتدا كسب و كارهاي سنتي بوده اند و الان در فضاي آنلاين بيشتر ديده شده اند. در اين مقاله قصد دارم بيشتر درباره كسب و كارهاي آنلاين صحبت كنم و اينكه چرا بايد كسب و كار سنتي خود را به كسب و كار آنلاين تبديل كنيد.

اگر مي خواهيد شما هم از مشتريان بيشتر و بازار هدف گسترده تري بهرمند شويد اين مقاله را از دست ندهيد.

چرا بايد به سمت كسب و كار آنلاين مهاجرت كنيم؟

همانطور كه در ابتدا اشاره كردم امروزه شاهد فعاليت كسب و كارهاي بسيار زيادي در اينترنت هستيم. از همين موضوع مي توان فهميد كه رقابت در بسياري از اصناف در كسب و كارهاي آنلاين بسيار شديد است. براي اينكه همين حالا از اين موضوع با خبر شويد سري به سايت گوگل بزنيد و يكي از اصنافي كه در شهر خودتان فعاليت مي كند را همراه با درج نام استان يا شهر خود جست و جو كنيد. مثلا : خريد كتاب در كرج. بعد از جست و جوي اين عبارت اين قضيه را كاملا درك خواهيد كرد كه چقدر كسب و كارهاي سنتي به سمت آنلاين شدن روي آورده اند.

هر كسب و كاري را كه امروزه مي بينيم در فضاي آنلاين فعاليت مي كند تنها يك هدف اصلي دارد. آن هم جذب مشتري بيشتر است. البته شركت هاي زيادي هم وجود دارند كه فقط براي برند سازي داراي يك وب سايت اينترنتي هستند. ولي در نهايت آن ها هم به دنبال محبوبيت برند خود و جذب مشتري هستند.

 

چرا بايد نسخه آنلاين كسب و كار خود را راه اندازي كنيد؟

همانطور كه تا اينجاي مقاله در مورد كسب و كارهاي سنتي كه امروزه آن ها را در فضاي آنلاين مي بينيم صحبت كردم بايد تا حدودي متوجه اين شده باشيد كه چرا بايد نسخه آنلاين كسب و كار خود را هرچه زودتر راه اندازي كنيد.

فرقي نمي كند كسب و كاري كه الان داريد در چه زمينه اي است. ممكن است شما صاحب يك كتابفروشي باشيد. ممكن است شما شخصي باشيد كه در زمينه كاشي و سراميك فعاليت مي كند و يا ممكن است صاحب كارگاه يا كارخانه اي باشيد.

حتما بخوانيد  ايميل ماركتينگ در تجارت الكترونيك

به اين فكر كنيد كه اگر كسب و كار خود را آنلاين كنيد چه اتفاقي براي كسب و كارتان رخ خواهد داد. اولين مزيت آن اين است كه بازار هدف بيشتري نصيب شما خواهد شد. البته اين فقط يكي از مزاياي كسب و كار هاي آنلاين است. در ادامه در مورد مزيت هايي كه كسب و كارهاي آنلاين نسبت به كسب و كارهاي سنتي دارند صحبت خواهم كرد.

 

مزيت هاي كسب و كارهاي آنلاين نسبت به سنتي

 

۱.بازار هدف بزرگتر

همانطور كه گفتم اولين مزيتي كه آنلاين شدن كسب و كار شما برايتان دارد دسترسي به بازار هدف گسترده تري است. اجازه بديد همان مثال كتاب فروشي را بزنم. فرض كنيد شما صاحب يك كتاب فروشي هستيد. بيشترين مشتريان شما از كجا هستند؟ مسلما همان محدوده كتاب فروشي خودتان يا نهايتا شهري كه در آن زندگي مي كنيد.

ولي زماني كه تصميم به فروش اينترنتي كتاب هايتان كنيد مطمئن باشيد از استان هاي ديگر هم مشتري خواهيد داشت. همين چند وقت پيش دنبال كتابي به نام “پيشنهاد رد نشدني” بودم فقط يك سايت را پيدا كردم كه اين كتاب را موجود داشت آن هم اصفهان بود. و من فورا سفارش دادم. فقط به خاطر اينكه به آن احتياج داشتم و خيلي دنبال آن مي گشتم.

البته اين فقط يك مثال ساده بود. شما هر كسب و كار ديگري كه داشته باشيد مثلا اگر مستقيما با مشتري عام هم در ارتباط نباشد (B2B) مطمئن باشيد باز هم مشتريان زيادي نصيب شما خواهند شد.

 

۲.دادن سرويس به مشتريان بدون محدوديت زماني

اگر كسب و كار شما آنلاين باشد درِ آن هميشه به روي مشتريانتان باز خواهد بود. اين در صورتي است كه هر كسب و كاري كه سنتي است ساعت كاري خاصي دارد. هيچ وقت يك شركت تا ساعت يك نصفه شب باز نيست!

كسب و كار آنلاين شما هميشه كار مشتريانتان را راه مي اندازد. مثلا در همان كتاب فروشي آنلاين مشتري مي تواند ساعت يك نصفه شب كتاب مورد نظرش را سفارش دهد و پروسه سفارش و تحويل آن به صورت كاملا خودكار صورت مي گيرد. اين در حالي است كه حتي ممكن است شما آن موقع در خواب باشيد.

حتما بخوانيد  راه اندازي كسب و كار با حداقل هزينه

 

۳.صرفه جويي در هزينه هاي اضافي

هر كسب و كاري هزينه هاي اضافي زيادي دارد. در دنياي ديجيتال اين هزينه ها به نصف يا حتي خيلي كمتر از آن رسيده است. مثلا فرض كنيد براي ساخت كاتالوگ محصولات شركت خود چقدر بايد هزينه كنيد. آن هم چندين نسخه تمام رنگي با برگه هاي گلاسه!

ولي اگر كسب و كارتان آنلاين باشد مي توانيد يك بار براي هميشه كاتالوگ خود را به صورت ديجيتال طراحي كنيد و در سايت خود قرار دهيد. با اين كار ديگر نيازي نيست هزينه هاي اضافي براي تكثير آن كنيد. هر مشتري كه مايل بود كاتالوگ محصولات شما را از سايتتان دانلود مي كند.

 

۴.بيشتر ديده شدن

مهمترين مزيتي كه كسب و كارهاي آنلاين دارند اين است كه شما و كسب و كارتان را بيشتر در معرض ديد قرار مي دهند. بهترين ابزاري است كه برند سازي شما را آسان تر كند. زماني كه كسب و كار شما در بستر اينترنت به صورت آنلاين باشد ابزارهايي مثل شبكه هاي اجتماعي در خدمت كسب و كار شما خواهند بود. كه امروزه همين شبكه هاي اجتماعي بيشترين محبوبيت را حداقل در بين ما ايراني ها از آن خود كرده اند.

 

جمع بندي و سخن پاياني

در اين مقاله سعي كردم شما را با كسب و كارهاي آنلاين و مزيت هاي آن ها نسبت به كسب و كارهاي سنتي بيشتر آشنا كنم. البته كسب و كارهاي آنلاين مزيت هاي زيادي را دارند كه در اين مقاله بيشتر در موردش صحبت نمي كنم و در مقاله بعدي به صورت مفصل تر در اين مورد صحبت خواهم كرد. اميدوارم قانع شده باشيد كه چرا بايد به سمت كسب و كارهاي آنلاين مهاجرت كنيد.

اگر داراي هر كسب و كاري هستيد فرقي نمي كند مهم اين است كه تصميم خود را براي آنلاين شدن گرفته باشيد. اگر مي خواهيد اطلاعات بيشتري در خصوص تبديل كسب و كار خود به كسب و كار آنلاين كسب كنيد مشاوران ما در آويناوب هم اكنون منتظر شما هستند. مشاوران ما به صورت كاملا رايگان تمام مراحل را براي آنلاين شدن كسب و كار شما قدم به قدم به شما توضيح مي دهند.

 

منبع :  آويناوب


برچسب‌ها: ،

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۰:۰۸

آشنايي با المان هاي ساندويچ پانل (بخش۱) ماموت اينگونه است كه با توجه به وسعت كشور ايران و شرايط اقليمي متفاوت در نواحي مختلف اين سرزمين لازم است. روشهاي ساختمان سازي متناسب با ويژگيهاي خاص منطقه اي تدوين و به مورد اجرا گذاشته شود. نظر به اينكه اين كشور روي يكي از كمربندهاي فعال زمين لرزه در جهان قرار دارد لذا ايجاد سازه هاي مقاوم و امن از اولويت خاصي برخوردار است. بررسي نياز كشور به واحدهاي مسكوني نشان مي دهد كه با توجه به بافت جوان نيروي انساني هر ساله به حدود ۶۰۰۰۰۰ واحد مسكوني جديد نياز هست كه روشهاي سنتي ساخت جوابگوي بخش محدودي از اين نياز مي باشد. علاوه بر نيازهاي جديد، كيفيت ضعيف ساخت باعث استهلاك سريع ساختمانهاي موجود شده كه اين امر باعث افزايش نياز به ساختمان سازي جديد مي شود؛ همچنين به مقوله مقاوم سازي سازه هاي موجود نيز بايد توجه لازم مبذول گردد.

آشنايي با المان هاي ساندويچ پانل (بخش۱)

با توجه به نيازهاي وسيع ذكر شده و لزوم بهبود كيفيت توليد ساختمان همانطور كه در غالب كشورهاي بزرگ نيز متداول است بايد روشهاي توليد صنعتي ساختمان بطور جدي مورد توجه قرار گيرد. يكي از اين فنون مطرح شده در دو دهه اخير استفاده از صفحات ساندويچي متشكل از دو لايه بتن مسلح با شبكه جوش شده و يك لايه پلي استايرن است كه در برخي طرحهاي ساخت مسكن در ايران به كار گرفته شده است.
در اين مقال سعي بر اين بوده كه بيشتر با ضوابط آئين نامه اي اجراي اين نوع ساختمانها آشنا شويم و براي تكميل بحث، فيلم مستندي از نحوه اجراي عملـي چنين ساختمانهايي تهيـه و ضميمه ايــن بحث كرده ايم. اگر توجه كافي به مجموعه ايـن پروژه شود متوجــه خواهيم شد كــه بعضي از بحث هاي آئين نامه اي بطور كامل در اجرا پياده نمي شود كه دلايل متعددي از جمله محدوديت هاي اجرايي و غيره دارد.

ادامه مطلب


برچسب‌ها: ،

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۹:۱۷

نكات پر اهميت در انتخاب لباس عروس و نامزدي در انتخاب بهترين لباس عروس يا نامزدي بايد به نكات زيادي توجه كنيد كه اين نكات شامل زمان و مكان تشريفات مجالس٬ فصل مراسم٬ نقاط ضعف وقوت استايل خود كه براي اين كار ميتوانيد از يك خياط حوب كمك بگيريد تا تجربيات خودش را در اختيارتان قرار دهد و‌‌ بسياري مسائل ديگر٬ زيرا يكي از پر اهميت ترين انتخاب هاي تشريفات عروسي مي باشد كه هميشه در ذهن ماندگار است.
توجه داشته باشيد روزي كه براي خريد و يا پرو لباس عروس مي رويد حتما بايد كفش و لباس زيري را كه مي خواهيد براي عروسي به تن كنيد همراه داشته باشيد و لباس عروس تان را با آن ها پرو كنيد چرا كه اندازه ي قد دامن بستگي به اندازه ي پاشنه ي كفش تان دارد و تنگي و گشادي و يا خوش فرم شدن بالا تنه ي لباس تان نيز بستگي به لباس زيرتان دارد.

نكات پر اهميت در انتخاب لباس عروس و نامزدي

نكات پر اهميت در انتخاب لباس عروس و نامزدي

• نكات مربوط به اندام

√ اگر نيم تنه ي بالايي شما بلند تر از نيم تنه ي پائين تان است٬ مي توانيد مدل هايي را سفارش دهيد كه خط كمر آن ها بالاتر هستند تا بدين ترتيب توازن در دو نيم تنه تان ايجاد شود و بدين ترتيب اندام تان را به فرم ساعت شني نزديك كنيد.
اگر گودي كمرتان كم است٬ مي توانيد با سفارش يك دامن پف كرده ي بزرگ كمرتان را باريك نشان دهيد كه معمولا براي چنين لباسي از تور بهتر مي توانيد بهره بگيريد.
√ اگر قصد سفارش لباس نامزدي داريد و چاق هستيد مي توانيد از رنگ هاي تيره تر مثل سرخابي تيره، آبي تيره، بنفش و ... استفاده كنيد. رنگ هاي روشن مثل كرم، صورتي روشن، ليمويي، ياسي و ... براي خانم هاي خوش اندام و يا لاغر مناسب تر است.
√ يك پيشنهاد ديگر براي خانم هاي چاق اين است كه لباس هايي را انتخاب كنند كه برش هاي عمودي در آن داشته باشد.
√ پارچه هايي كه طرح هاي ريز و محو دارند براي خانم هاي چاق و پارچه هاي با طرح درشت براي خانم هاي لاغر و خوش اندام مناسب هستند.
√ توجه داشته باشيد كه اگر پايين تنه تان از بالا تنه تان بزرگ تر است يا به عبارتي در آن ها اختلاف سايز داريد، از مدل هاي ماهي چشم پوشي كنيد.
√ عروس خانم هاي چاق و قد بلند مي توانند از لباس هاي بالا تنه بلند كه بهتر است از جنس حرير يا پارچه هاي بسيار ريز بافت و نرم مثل ساتن ابريشم و يا دانتل و گيپورهاي ظريف باشد، تور هاي متوسط و دسته گلي به گل هاي روشن استفاده كنند.
√ عروس خانم هايي كه قد بلند دارند و اندام شان نيز باريك است بهتر است دامن هاي پرچين و پف را كه جنس آن مي تواند تور يا ارگانزا باشد انتخاب كنند و نيز مي توانند با لباس هايي با بالاتنه هاي چسبان و دراپه هاي ريز، دستكش بلند، تور سر بسيار پر چين و كوتاه، دسته گلي گرد كه با تور  و روبان هاي ساتن پهن تزئين شده اند، انتخاب خود را كامل كنند.
√ اگر مي خواهيد شانه هاي تان كوچك تر نشان داده شوند مي توانيد از مدل هاي يقه ي نامتقارن استفاده كنيد.
√ بهترين انتخاب براي عروس هاي قد كوتاه و چاق، لباس ترك از بالا تا پايين است، با تور بلند و تاج بلند.
√ خانم هايي كه قد كوتاهي دارند و باريك هستند ترجيحا لباس هاي يقه دار با دنباله ي بلند و برش هاي عمودي، تور سر بلند و سه طبقه و دسته گل آبشاري براي شان مناسب تر است.
از پوشيدن گن هاي ضخيم كه باعث ناراحتي تان مي شود در تشريفا مجالس پرهيز كنيد زيرا هم گرم تان خواهد شد و هم عرصه را به شما تنگ خواهد كرد و در آن لباس حجيم عروسي بعد از دقايقي احساس خفگي و سنگيني خواهيد كرد. بهتر است براي لاغر تر نشان دادن تان در لباس عروسي فنر بگذاريد تا نيازي به گن نداشته باشيد و يا از گن هاي ظريف استفاده كنيد.

ادامه مطلب


برچسب‌ها: ،

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۸:۰۴

دكوراسيون مغازه و اهميت آن در رقابت بازار كار دنياي امروز و با توجه به اينكه هر روز به تعداد فروشگاه ها، مغازه ها و مجتمع هاي تجاري افزوده مي شود؛ توجه به طراحي حرفه اي دكوراسيون مغازه و فروشگاهها يك نياز ضروري است. مشتريان در پاساژها و از كنار مغازه هاي گوناگون عبور ميكنند و در نهايت آن مغازه اي را براي خريد انتخاب مي كنند كه توجه و كنجكاوي آنها را تحريك كند و حس دعوت شوندگي را در آنها برانگيزد.

دكوراسيون مغازه و اهميت آن در رقابت بازار كار

در مبحث طراحي دكوراسيون مغازه و فروشگاه توجه به اين نكته ضروري ست كه دكوراسيون داخلي هنر و علمي ست كه پايه و استانداردهاي خود را دارد و طراحي دكوراسيون توسط طراحان حرفه اي به شما فضايي خواهد داد كه از نظر نورپردازي و تناسب در به كار گيري متريال جديد و رنگها و طراحي دكورها از همه نظر كامل و مورد توجه خواهد بود. يك ويترين جذاب و مناسب با نيازهاي حرفه ي شما تنها توسط كارشناسان اهل فن طراحي و اجرا خواهد شد و اين در هر صورت به نفع بازار كار شما تمام مي شود.

نكات قابل توجه در بحث دكوراسيون مغازه

دكوراسيون مغازه و اهميت آن در رقابت بازار كار دكوراسيون مغازه تنها به ويترين ان ختم نمي شود و همانطور كه به دكوراسيون داخلي رستوران توجه مي كنيم محيط يك مغازه هم بايد بسيار مورد توجه قرار گيرد و مي توان ويترين را قدم اول معرفي كرد و د رمحله بعد كه به عنوان قدم دوم محسوب مي شود محيط درون خود مغازه است. بايد هم كاركنان و هم مراجعه كنندگان در زمانيكه درون اين محيط هستند كاملا احساس آرامش و راحتي نمايند. اگر بتوانيد به خريداران حس اطمينان و اعتماد را القا كنيد قطعا آنها با اطمينان خاطر بيشتري از مغازه شما خريد خواهند كرد. مي توان چند فاكتور مهم را قبل از اينكه بخواهيم طرحي براي دكوراسيون مغازه و اهميت آن در رقابت بازار كار شما در نظر بگيرم را لحاظ نماييم تا در نهايت به بهترين شكل اين پروزه را اجرايي و عملياتي كنيم :

۱-حتما مشخص كنيم كه قرار است در اين مغازه چه نوع كالا و خدماتي عرض شود. بايد بدانيم اصلا هدف صاحب مغازه چيست و بر اساس آن هدف شروع به طراحي و ساخت دكور نماييم.
۲-حتما مشخص كنيم كه مراجعه كنندگان اين مغازه معمولا از چه طيف اجتماعي هستند و قرار است با چه وضعيت مالي از مغازه ما ديدن نمايند.
۳-موقعيت جغرافياي مغازه خود مي تواند كليد بسياري از اين سوالات باشد. آيا مغازه ما در بالاي شهر است و رد يك منطقه لوكس قرار گرفته و يا در پايين شهر.
۴-مغازه هاي اطراف ما در چه زمينه اي در حال فعاليت هستند؟ ايا هم صنفان ما مي باشند و يا حوزه فعاليت انها متفاوت است؟

حتما بخوانيد:  آژانس هواپيمايي

قطعا براي اينكه بتوانيم دكوراسيون مغازه و اهميت آن در رقابت بازار كار را مورد بحث قرار دهيم و در نهايت يك دكوراسيون داخلي لوكس را براي شما ايجاد نماييم چاره اي نداريم كه هر كدام از اين مراحل را با دقت و ظرافت خاصي به جلو ببريم. باز هم مي گوييم پروژه ه اي از اين قبيل بسيار متفاوت هستند با پروزه اي كه مثلا قرار است براي دكوراسيون منزل به كار بريم. در منزل مشخص است تعداد افراد ان چند نفر هستند و همچنين مي توان با چند سوال فهميد كه سليقه و علايق انها چه چيزي است. اما ايا مغازه اي كه هر روز هزاران نفر از كنار ويترين آن مي گذرند و ده ها مراجعه كننده مختلف با فرهنگ و سلايق مختلف دارند را مي توان به همين راحتي ديزاين كرد؟

دكوراسيون مغازه و اهميت آن در رقابت بازار كار و هدف از انجام عمليات دكوراسيون داخلي در نهايت اين است كه كار ها بهتر و با كيفيت تر انجام شود و همه چيز شكيل و زيبا باشد و حس خوبي نيز به افراد درون محيط القا شود. ما با توجه به اصول  فنگ شويي و علوم روانشناسي رنگ ها و همچنين با تجربه اي كه در زمينه نور پردازي داريم تمام تلاش خود را به كار خواهيم بست تا در نهايت به بهترين شكل ممكن براي شما آنچه كه در ذهن مي پرورانيد را طراحي و پياده سازي نماييم.

ادامه مطلب


برچسب‌ها: ،

نويسنده :bamana
تاريخ: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۵:۴۰

نكات قابل توجه در طراحي دكوراسيون اداري اينست كه اگر شما صاحب يك شركت هستيد يا در يك محيط اداري فعاليت مي كنيد احتمالا تا كنون براي شما به اثبات رسيده است كه فضاي كار و دكوراسيون داخلي يك دفتر اداري تاثير مستقيمي با افزايش كارايي كاركنان و رضايت شغلي آنان دارد. پژوهش هاي علمي ثابت كرده اند كه اين تنها يك احساس نيست بلكه از نظر علمي بسيار مهم است كه چيدمان دكوراسيون اداري يا دكوراسيون مغازه، نورپردازي محيط و كاربرد رنگها و نيز انتخاب مبلمان بايد بسيار حرفه اي و با رعايت دقيق استانداردها و اشراف به علم دكوراسيون داخلي و معماري صورت بگيرد.

همچنين تاثير ذهني و بصري كه از يك دكوراسيون اداري يا دكوراسيون مغازه خاص و حرفه اي بر مراجعان و كارفرمايان برجا مي ماند غير قابل چشم پوشي است. بنابراين اگر قصد داريد در محل كارتان تغييراتي ايجاد كنيد بهتر است به صورت اساسي و حرفه اي صورت گيرد تا هم وقت و هزينه شما مديريت شود و هم نتيجه ي كار بسيار رضايت بخش و مطلوب باشد.

دكوراسيون هاي بهينه براي محيط هاي اداري و كاري كوچك

نكات قابل توجه در طراحي دكوراسيون اداري عبارت است از مديريت فضا در دكوراسيون داخلي اداري از آن رو حائز اهميت است كه بهره وري به ميزان ارتباط كاركنان با يك ديگر در محل كار و تعامل آنها بستگي دارد، به همين دليل در محيط هاي كار كوچك براي آن كه بازدهي مطلوب و مناسب باشد لزوم طراحي داخلي اصولي غير قابل اجتناب است.

دكوراسيون هاي اداري باز

آزادي عمل براي كساني كه در محيط هاي اداري كوچك كار مي كند و همچنين دقت در اين مسئله كه هر يك از كساني كه در دفتر كار مشغول به انجام وظايف خود هستند در محيطي آرام و راحت  به فعاليت خود مي پردازند. اگر محيط كار شما كوچك باشد و فضاي محدودي براي قدم زدن وجود داشته باشد ممكن است منجر به آشفتگي محيط كار شود و مانع از انجام درست فعاليت ها شود. در طراحي محيط هاي كوچك كاري بايد فضاي كافي براي نشستن و راه رفتن به راحتي فراهم باشد، عموما طرح دفتر باز براي اين چنين محيط هاي كاري كوچك پيشنهاد مي شود.

نمونه اي از دكوراسيون باز با تركيب بندي هاي روشن

 طراحي دكوراسيون اين اداره كوچك يا دكوراسيون مغازه با جدا سازي فضاي كاركنان و ايجاد يك فضاي خصوصي براي هر يك از افرادي كه در اين مجموعه مشغول كار هستند بسيار حرفه اي مي باشد. تركيب رنگ كرم تيره در كف پوش با رنگ روشني از چوب كه در  كار استفاده شده است و تلفيق اين رنگ ها با رنگ سفيد كه نشانه خلوص و سادگي است. ريز كاري هاي است كه طراح به آن توجه داشته است. ايجاد كيفيت در فضايي اندك در اين طراحي به خوبي نمايان است. استفاده از نور آباژور نيز فضايي دنج را فراهم كرده است.

تفكيك فضاي كاري و اداري با استفاده از پارتيشن هاي ثابت

در اين نمونه از  طراحي دكوراسيون اداري از پارتيشن ثابت براي تفكيك فضاي كاري اداري از ساير قسمت هاي موجود در يك محيط اداري استفاده شده است علت استاده از رنگ روشن در اين طراحي ايجاد حس آزادي بيشتر فردي و عدم درك حس خستگي است. آن چه كه بايد ديگر بار متذكر شد حفظ حريم شخصي هر يك از كاركنان در اين چنين شركت هايي است. جلوگيري از انتشار حس قرار گيري در يك محيط كوچك و بسته آدمي را دل مرده و كسل مي كند و از ايجاد حس خلاقيت او مي كاهد. بنابراين بايد تا حد امكان محيط را براي كاركنان دلنشين نمود تا انرژي لازم در اختيار فرد براي انجام فعاليت شغلي را داشته باشد. استفاده از تابلو درروبرو كاركنان نيز براي اين منظور است.

ادامه مطلب


برچسب‌ها: ،

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۳:۱۳

مراسم تشريفات عروسي در ايران از ابتدا تا انتها در زمان هاي مختلف و بين قشرهاي مختلف مردم به صورت هاي گوناگون بر گزار ميشده است. اما،نكته مشترك همه ي انها سادگي و بي آلايشي و در عين حال باشكوه بودن اين مراسم است كه از نسلي به نسل ديگر در طي قرن ها سپرده شده تا به امروز كه به ما رسيده است. ما در اين نوشته به مراسمي مي پردازيم كه عموما در اكثر نقاط ايران برگزار ميشود.

خواستگاري

خواستگاري يا خوازه گري به معني پيشنهاد ازدواج است.كه در لهجه همداني و گويش لكي به ان خوازمني هم مي گويند.در اين مراسم اقاي داماد به همراه دسته گل و شيريني با خانواده اش به خانه ي عروس ميروند تا پيشنهاد ازدواج خود را در حضور بزرگترها مطرح كند و دو خانواده اشنايي نسبي نسبت بهم پيدا كنند.در اين مراسم دو طرف ميتوانند شرايط و خواسته هاي خود را مطرح نمايند.كه اگر دو خانواده و عروس و داماد با يكديگر آشنايي قبلي داشته باشند اين مراسم راحت و سريع تر پيش ميرود.

بله برون يا بله بران

بخشي از مراسم ازدواج سنتي در ايران است. هنگامي كه دو طرف از انجام ازدواج مطمئن شدند خانواده داماد از خانواده عروس درخواست ميكند كه مراسم بله بران را ترتيب دهند. كه در اين مراسم بزرگان خانواده دو طرف شركت ميكنند و مجلسيست كه در ان مهريه و شيربهاي عروس توسط خانواده دو طرف تعيين ميگردد. در روز تعيين شده براي اين روز داماد بهمراه چند تن از بزرگان خود به خانه عروس ميروند و محصول توافق اين جلسه بر روي برگه اي نوشته شده و داماد و چند تن از بزرگان بعنوان شاهد زير آن را امضاء ميكنند و تاريخ عقد و عروسي نيز تعيين ميگردد.در گذشته مردان تنها در اين مراسم شركت مي كردند اما در حال حاضر زنان نيز در اين مراسم تشريفات مجالس حاضر مي شوند.

عروسي

مراسم عروسي و تشريفات مجالس مراسمي است كه داماد براي بردن عروس به خانه ي خود و شروع زندگي مشترك برگزار ميكند.مراسم عروسي در كشورهاي مختلف و حتي شهرهاي مختلف كشور عزيزمان هم طبق آداب و رسوم و فرهنگ متفاوت بصورت مختلف برگزار مي شود،ولي پايه ي مشترك آنها در كشورمان اينگونه است كه عروسو داماد بايد صبح روز عروسي به آرايشگاه بروند و داماد همراه با دسته گل و ماشين گل زده به دنبال عروس كه اصولآ لباس سفيد بر تن دارد ميرود و هر دو با هم به سمت آتليه رفته و بعد از آن به محل برگزاري مراسم عروسي ميروند و تا پاسي از شب به جشن و پايكوبي مي پردازند. در پايان مراسم عروسي، عروس دسته گل خود را پرتاب مي كند و طي يك باور قديمي دختري كه دسته گل را بگيرد عروس بعدي خواهد بود.مهمانان پايان مراسم عروس و داماد را تا خانه ي خودشان بدرقه ميكنند و پدر عروس با قراردادن دست عروس و داماد در دست هم براي آنها آرزوي زندگي طولاني توام با سعادت و شادي و بركت مينمايد.

 

ادامه مطلب


برچسب‌ها: ،

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۱۰:۰۵

مكان هاي مناسب براي پرورش زالو: در آموزش پرورش زالو شرايط محيطي از اهميت بالايي برخوردار است، در پرورش زالو بايد به مسائل بهداشت محيط توجه ويژه ايي كرد. زيرا زالو مستقيما با سلامتي افرادي كه از زالو براي درمان بيماري هاي خاص خود بهره مي برند اهميت دارد.از شرايط محيطي تكثير و پرورش زالو مي توان به نكات زير اشاره كرد. موضوع مورد بحث در اين مقاله ”مكان هاي مناسب براي پرورش زالو” است اميدوارم مورد استفاده شما عزيزان قرار بگيرد.

مكان هاي مناسب براي پرورش زالو

 • بركه يا حوضچه طبيعي
 • حوضچه سيماني
 • ايجاد حوضچه با پارچه هاي ضد آب
 • مخازن پلاستيكي

هر كدام از روش هايي كه گفته شد داراي مزايا و معايبي نسبت به هم مي باشند كه پرورش دهنده زالو بايد با در نظر گرفتن تمامي مزايا ومعايب و همچنين امكانات در دست خود نسبت به انتخاب بهترين روش اقدام كند. در انتخاب روش مناسب جهت پرورش زالو بايد حتما موارد زير را مد نظر داشت :

 • فرار زالو
 • كنترل دما و PH آب
 • دسترسي زالو به اكسيژن
 • غذاي زالو
 • مكاني مناسب براي تخم گذاري زالو ها

 

ادامه مطلب

نويسنده :bamana
تاريخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۰۹:۴۲

ساندويچ پانل پشم سنگ: ساندويچ پانل چيست؟ ساندويچ پانل تركيبي از دو طرف ورق فولادي كه با آلومينيوم و روي پوشش داده شده است كه مقاومت فولاد را در برابر خوردگي بسيار بالا مي برد و قسمت روي آن با يك لايه پرايمر مخصوص و ۲۵ ميكرون رنگ پلي استر كوره اي پوشانده است و در بين آنها يك لايه عايق پلي اورتان سخت با ساختار سلول بسته مي باشد كه اين ساختار پلي اورتان را در زمره بهترين عايق هاي حرارتي و صوتي قرار مي دهد. در عصر حاضر كه تمام دنيا به سمت سرعت و كيفيت برتر در صنعت ساخت و ساز و فرايند ها پيش مي رود استفاده از اين محصول بسيار رايج و پر طرفدار مي باشد.

ساندويچ پانل پشم سنگ

ساندويچ پانل پشم سنگ ساندويچ پانلي است كه در آن از پشم سنگ به عنوان عايق استفاده ميشود. اين ساندويچ پانل ميتواند هم به عنوان ساندويچ پانل ديواري و هم ساندويچ پانل سقفي استفاده شود. اين ساندويچ پانل بسيار سبك و بهينه است و ميتواند جايگزين ديوار ها و تيغه هاي اجري شود.

درباره پشم سنگ:

پشم سنگ ساختاري بسيار سبك است كه از سنگ بازالت(سنگ هاي اذرين كه نتيجه فعاليت آتشفشاني است) تشكيل شده است. اين عايق حرارتي و صوتي تحمل دماي ۷۵۰+ درجه و ۳۰- درجه سانتيگراد را دارد  و نقطه ذوب آن ۱۳۰۰ دجه سانتيگراد است.

فوايد پشم سنگ:

 • پشم سنگ نميسوزد: مهمترين ويژگي اين عايق اين است كه دماي ذوب ان ۱۳۰۰ درجه سانتي گراد است كه بسيار بالاستو از اين بابت داراي امنيت ويژه اي در مقابل مواد آتش زا است
 • سازه هاي فلزي در هنگام شعله ور شدن داغ ميشوند و فرو ميريزند اما ميتوان با پشم سنگ مانع شعله ور شدن اين سازه هاي فلزي شد
 • در برابر حشرات مقاوم است: اين عايق محيط بسيار نامناسبي براي رشد حشرات و باكتري هاست. ميتوان گفت در بين تمام عايق هاي توليد شده تا كنون بي ضرر ترين عايق است
 • داراي ضريب انتقال حرارتي بسيار پايين است
 • قدرت عايقي ان ۳۳ برابر بتن و ۲۲ برابر اجر است

 

ادامه مطلب

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ]
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
ابزارک هاي وبلاگ